اعتراض صنفی برقان گروه ملی فولاد اهواز به استانداری کشیده شد

برق نیوز

اعتراض صنفی برقان گروه ملی فولاد اهواز به استانداری کشیده شد

اعتراض صنفی برقان گروه ملی فولاد اهواز به استانداری کشیده شد

جمعی از برقان کارخانه ملی فولاد اهواز صبح امروز در هیجدهمین روز از اعتراض صنفی خود برای پیگری معوقات مزدی و نامشخص بودن وضعیت کارخانه در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کرده‌اند.

به گزارش برق نیوز ،جمعی از برقان کارخانه ملی فولاد اهواز صبح امروز در  هیجدهمین روز از اعتراض صنفی خود برای پیگری  معوقات مزدی و نامشخص بودن وضعیت کارخانه در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کرده‌اند.
 
تعدادی از این برقان در تماس با ایلنا گفتند: حدود ۶۰۰ نفر هستیم و به نمایندگی از سوی مجموع ۴هزار برق شاغل در کارخانه ملی فولاد اهواز از ساعت ۱۰صبح امروز (سه شنبه ۱۰ اسفند ماه) مقابل ساختمان استانداری خوزستان جمع شده‌ایم.
 
آنها در توضیح مطالبات صنفی خود گفتند: تا این لحظه برقان گروه ملی فولاد اهواز ۴ تا ۵ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند در عین حال پرداخت مطالبات سنواتی هر یک از برقان که بالغ بر ۵ تا ۶ میلیون تومان می‌شود چندین سال است به تاخیر افتاده است.
 
این برقان که احتمال می دهند در نتیجه وضعیت پیش آمده دستمزد اسفند ماه وپرداخت عیدی پاداش پایان سال آنها نیز به سرنوشت مطالبات مزدی پرداخت نشده آنها دچار شود.
 
آنها افزودند: از آنجایی که  این کارخانه از شرکتهای احداث شده توسط گروه سرمایه‌گذاری امیر منصورآریا در اهواز  است  بعد از مصادره شرکتهای متهم اصلی پرونده این واحد هم اکنون برای پرداخت دستمزد برقان خود با مشکلاتی  روبرو است.
 
تجمع کنندگان در عین حال پیرامون علت دیگر مراجعه خود به استانداری خوزستان گفتند: تجمع صنفی امروز از این رو صورت گرفته است که از مسئولان استانداری می خواهیم به  وضعیت بلاتکلیفی کارخانه  وپرداخت مطالبات معوقه برقان آن برای همیشه رسیدگی کنند.
 
به گفته آنان بعد از گذشت چندین سال  از ماجرای پرونده متهم اصلی هنوز وضعیت کارخانه به درستی مشخص نیست و پرداخت و دریافت اعتبارات مالی کارخانه  که با نظارت قوه قضائیه انجام می شودبه کندی صورت می گیرد.
 
این برقان در عین حال گفتند: همچنین روز گذشته همزمان با هفدهمین روز از اعتراض، جدا از کارخانه فعالیت بخشهای مختلف مجموعه بزرگ ورزشی گروه ملی فولاد اهواز که به باشگاه استقلال صنعتی شهرت دارد متوقف شده است.

[ad_1]

مطالب مشابه