می‌خواهم در فوتبال تاریخ‌ساز شوم/ شاید این آخرین جام جهانی‌ام باشد

برق نیوز

می‌خواهم در فوتبال تاریخ‌ساز شوم/ شاید این آخرین جام جهانی‌ام باشد

جهانبخش: می‌خواهم در فوتبال تاریخ ساز شوم/ شاید این آخرین جام جهانی ام باشد

سرویس ورزشی فردا: علیرضا جهانبخش بار دیگر یکی از گل های زیبای خود را در لیگ برتر هلند به ثمر رساند تا از بازگشتش به روزهای اوج خبر بدهد. او که مدتی بود در ترکیب آ.زد.آلکمار گلزنی نمی کرد این گل را استارتی برای گلزنی های بعدی اش در تیم باشگاهی و البته تیم ملی کشورمان دانست. او درباره تیم ملی و کری خوانی هایی که با بازیکنان این تیم درباره تیم های مورد علاقه شان در جام جهانی داشتند هم حرف زد.

فردا: مدتی بود کم گل می زدی؟
– متأسفانه گاهی در فوتبال اینطور می شود. من همه تلاشم را می کنم و تمرینات خیلی خوبی را هم پشت سر می گذارم ولی باز هم نمی توانم آنطور که باید و شاید در دیدارهای تیمم گل بزنم. انشااله این وضعیت با گلی که به خرونینگن زدم به پایان رسیده باشد.


فردا: خیلی گل زیبایی زدی؟
– توپ خوب روی پایم نشست و به موقع ضربه زدم. شاید اگر معطل می کردم یا می خواستم روی پای دیگرم بیاورم نمی شد. با این همه خیلی خوشحالم و کامنت های خوبی هم از طرفداران آ.زد گرفتم. فقط یک چیز باعث ناراحتی ام شد.


فردا: چه چیزی؟
– اینکه نشد بازی را ببریم. اگر بازی یک – یک نمی شد ما در جدول تا رده پنجم بالا می آمدیم.


فردا: این فصل را خوب شروع نکردید؟
– نه متأسفانه کمی جابجایی نفرات داشتیم و البته در برخی از دیدارها بدشانسی هم آوردیم که امیدوار هستیم در ادامه این وضعیت به سودمان تغییر کند و بتوانیم بالا بیاییم.


فردا: فکر می کنی می توانید از رده هفتم بالاتر بروید؟
– البته که می شود. ما تا صدر به اندازه ۷، ۸ امتیاز فاصله داریم. این زیاد نیست و با دو، برد پیاپی می توان این فاصله را به حداقل رساند.

جهانبخش: می‌خواهم در فوتبال تاریخ ساز شوم/ شاید این آخرین جام جهانی ام باشد


فردا: عدم راهیابی تیم ملی هلند به جام جهانی چه تأثیری روی مسابقات باشگاهی تان گذاشته است؟
– چندان تغییری در کار بوجود نیامده. البته شک ندارم اگر هلند به جام جهانی راه پیدا می کرد وضعیت انگیزشی بین بازیکنان جوان حاضر در لیگ هلند به مراتب با الان تفاوت داشت ولی الان که تیم ملی شان تا جام جهانی بعدی ۵ سال فاصله دارد دیگر آن انگیزه در نفرات جوان و کم سن و سال هلندی هم دیده نمی شود. الان فرصت خوبی برای فوتبالیست های نوجوان ۱۵، ۱۶ ساله هلندی مدارس آژاکس و امثال آن است که خودشان را برای رسیدن به جام جهانی ۵ سال بعد آماده کنند.


فردا: از اینکه هلند به جام جهانی راه پیدا نکرد ناراحت شدی؟
– نه زیاد. برای من فرقی نمی کرد. البته دوستان هلندی زیادی دارم که از این بابت پَکَر شدند و من هم تا حدی با آنها ابراز همدردی می کردم. آنها به من می گفتند که خوشبحالت که تیم کشورت در جام جهانی هست ولی ما نرفتیم. می دانید همه دوست دارند تیم ملی شان در این مسابقات مهم باشد و البته شانسی را هم برای خودشان در نظؤ می گیرند که شاید تا آن زمان بتوانند در جام جهانی بازی کنند. از این بابت بله! تا حدی با رفقای هلندی ام ابراز همدردی کردم.


فردا: در سطح جامعه هم همه ناراحتند؟
– البته که ناراحتند. این موضوع حکم شکست ملی را برای شان داشت. هلندی ها خیلی فوتبالی هستند و از طرفی تیم شان بازیکنان خیلی خوبی دارد که کمتر کسی انتظار داشت این تیم راهی به جام جهانی پیدا نکند. این هم از عجایب فوتبال است که تیم به این خوبی به جام جهانی نمی رسد!


فردا: می گفتند گلی که زدی ارزش انتخاب به عنوان بهترین گل هفته را داشته؟
– نمی دانم. دوستان به من لطف دارند. فکر می کنم اگر گلم منجر به امتیاز درشت بازی(هر ۳ امتیاز بازی با خرونینگن که در نهایت با تساوی یک – یک تمام شد) می شد شاید از این نظر شانس داشتم ولی به هر حال مهم این بود که توانستم بعد از مدتها دوباره گل بزنم.


فردا: بازی بعدی تان با اوترخت است؟
– بله ما هم امتیازیم و باید از این فرصت برای بالا رفتن نهایت استفاده را ببریم. ما با تیم های دوم تا ششم فاصله سه امتیازی داریم و با یک برد حتی ممکن است تا رده سوم و چهارم بالا برویم. بنابراین ناامید نیستیم و باید تلاش کنیم. فقط فاصله تا صدرنشین لیگ مان زیاد است. تیم آیندهوون لیگ را خوب شروع کرد و در هفته هایی که همه امتیاز از دست می دادند خوب نتیجه گرفت.


فردا: ظاهرا هفته گذشته بیشتر لژیونرهای مان با هم هماهنگ کرده بودند که گل بزنند؟
– باعث خوشحالی است که این اتفاق افتاد. اتفاقا همه به هم تبریک گفتیم. مرتضی، کریم انصاریفرد و شجاعی هم گل زدند که اتفاق مهم و خوبی بود. کاوه هم کمک کرد هم تیمی اش گل بزند. انشااله رضا (گوچی) و بقیه هم این هفته گل بزنند. سردار هم بزند که خیلی دلش می خواهد گل بزند.


فردا: درباره تیم ملی خودمان حرفی نمی زنی؟
– خوشبختانه وضعیت خوب است و انشااله ماه به ماه بهتر می شود و در جام جهانی هم یک نمایش خوب خواهیم داشت.


فردا: بازی با روسیه چطور بود؟
– روسیه نسبت به بازی با کره تغییراتی در ترکیب اصلی اش ایجاد کرده بود و ما هم با بازی قبلی مان مقابل توگو متفاوت ظاهر شدیم. کاملا مشخص بود که هر دو تیم در حال آماده سازی برای جام جهانی هستند. ولی فکر می کنم اگر کمی محکم تر با آنها بازی می کردیم می توانستیم برنده باشیم.

جهانبخش: می‌خواهم در فوتبال تاریخ ساز شوم/ شاید این آخرین جام جهانی ام باشد


فردا: مگر محکم بازی نکردید؟
– نه از آن نظر که فکر می کنید. یعنی اگر فضای بازی فضایی جدی بود می شد ببریم شان. قبل از بازی به همه بازیکنان دو تیم توصیه شده بود که مراقب ساق های یکدیگر باشیم و از فوتبال سنگین بپرهیزیم. البته روسیه هم تیم کمی نبود و آنها بعد از گلی که از ما خوردند ظرف ۱۵، ۱۶ دقیقه آن را جبران کردند. فکر می کنم آنها هم صددرصد توان شان را نگذاشتند. مثل ما که بعد از گل مان تغییرات زیادی داشتیم و تیم اصلی تغییر کرد.


فردا: باز هم از این بازی ها دارید؟
– باید با تیم های بزرگ بازی کنیم. رویارویی با این قبیل تیم ها می تواند باعث شود که برای جام جهانی بهتر آماده شویم.


فردا: شنیده بودیم که در اردوی تیم ملی کری خوانی هایی برای هم می کردید و از تیم های محبوب تان در راه جام جهانی حرف می زدید؟
– حرفی از کری خوانی و این مسایل نبود. درباره سبک بازی تیم ها و اینکه کدام تیم ها بازیکنان بهتری برای جام جهانی در اختیار دارند بود. اینکه کیفیت بازیکنان کدام کشورها برای درخشش در جام جهانی بهتر از دیگران است.


فردا: خودت چه برنامه ای برای جام جهانی داری؟
– دوست دارم باز هم در جام جهانی بازی کنم.


فردا: روبروی چه تیمی؟
– مهم نیست. مهم موفقیت تیم ملی ام است. دوست دارم همانطور که برای اولین بار در دو دوره پیاپی به این مسابقات راه یافتیم برای اولین بار از دور اول به دور دوم برویم و باز هم تاریخ سازی کنیم. این مهمترین اتفاق در زندگی ام می تواند باشد. چون ممکن است تا جام بعدی من دیگر شرایط امسالم را نداشته باشم و شاید دعوت نشوم. ۵ سال بعد من ۲۹ ساله ام.

[ad_1]

مطالب مشابه